Hostele Artura

Lista hosteli odwiedzonych przez Artura

Archikatedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha

By on 9 lipca 2018

Praga, podobnie zresztą jak Kraków, to miasto pełne zabytków. Wybierając się tam na weekend, można mieć przekonanie, które graniczy z pewnością, że w tak krótkim czasie nie uda się zwiedzić wszystkich interesujących zakamarków i zobaczyć wszystkich zabytków architektonicznych godnych uwagi.

Katedra w centrum Starego Miasta

 

Jednym z najpiękniejszych, a zarazem najbardziej znanych zabytków w całej Pradze jest Archikatedra pod wezwaniem Świętych Wita, Wacława i Wojciecha. Jej budowa trwała z przerwami przez kilka stulecia. Wschodnią część katedry zaczęto wznosić już w czternastym wieku, jednak dopiero w dziewiętnastym wieku świątynia osiągnęła swój ostateczny kształt. Przepiękna gotycka budowla wznosi się w samym centrum Starego Miasta. W miejscu tym urzęduje prymas praski. W kryptach spoczywają ciała królów i władców czeskich. Zwiedzanie katedry to wyjątkowe przeżycie nie tylko duchowe ale również i estetyczne – z pewnością jest to obowiązkowy punkt do odwiedzenia podczas zwiedzania stolicy Czech.

 

Gdzie zatrzymać się na nocleg?

 

Praga jest miastem typowo turystycznym, w którym nie brakuje możliwości noclegu o różnym standardzie. Turyści z zasobniejszym portfelem mogą zatrzymać się w jednym z praskich hoteli. Dla osób o mniejszych wymaganiach i skromniejszym budżecie idealnym rozwiązaniem będzie popularny hostel praga. Warto wybierać obiekty położone blisko centrum miasta, wówczas nie trzeba będzie korzystać z komunikacji zbiorowej.