Hostele Artura

Lista hosteli odwiedzonych przez Artura

Ciekawe miejsca oraz okolice Krakowa.

By on 12 sierpnia 2020

Kraków jest miastem które powinno się odwiedzić chociaż raz w życiu. Jest bardzo znane z bogatych zabytków architektonicznych oraz pięknych czarujących miejsc, o których nawet jego mieszkańcy nie mają pojęcia. W tym artykule każdy znajdzie informacje o wyjątkowych miejscach w Krakowie oraz tych, co mieszczą się w jego okolicach.

Podziemne Muzeum na Rynku

Spacerując po podziemnych szlakach napotka się wiele śladów europejskiego życia Krakowa, można poczuć się dosłownie jak na średniowiecznym rynku. Dodatkowo odkrywa się związki, jakie łączyły dawną polską stolicę z głównymi ośrodkami handlu oraz kultury w średniowiecznej Europie.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ogród został założony w 1783 r. i jest obecnie najstarszym w Polsce. Znajduje się w centrum miasta i jest miejscem, które pozwala na odrobinę relaksu i odpoczynku wśród wspaniałych egzotycznych roślin, każdy poczuje się jak na wakacjach!

Puszcza Niepołomicka

Zapuszczając się dalej na wschód okolic Krakowa można trafić na piękną i zaskakującą Puszczę Niepołomicką. Dojazd trwa pół godziny autem lub pociągiem, bądź około 1.5h jazdy rowerem. Do Puszczy Niepołomickiej z Rynku liczy się około 27km. Najbardziej urokliwym miejscem jest Rezerwat Przyrody Długosz Królewski, na którym rosną przepiękne paprocie sięgające czasem wysokości człowieka – długosze królewskie.

Auschwitz tour – dlaczego tak ważne jest to miejsce?

Jeżeli ktoś preferuje dalsze wycieczki w okolicach Krakowa, powinien zobaczyć Obóz Auschwitz Birkenau, który znajduje się w Oświęcimiu. Droga nie jest bardzo długa (godzina drogi od Krakowa), a wspomnienia stamtąd pozostaną na całe życie. Muzeum Auschwitz powinien chociaż raz w życiu odwiedzić każdy Polak, żeby odkryć tragiczną historię wielu niewinnych ludzi. Dodatkowo ma się porządną lekcję historii dzięki profesjonalnym przewodnikom, którzy bardzo poważnie podchodzą do swojej pracy, aby jak najlepiej przekazać całą swoją wiedzę. https://www.seekrakow.com/en/auschwitz-birkenau/