Hostele Artura

Lista hosteli odwiedzonych przez Artura

Coś dla fanów wysokoprocentowych trunków i nie tylko

By on 1 lutego 2020

Muzeum wódki w Warszawie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Polskiej_W%C3%B3dki to miejsce, które w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością wśród turystów. To jedyne miejsce na świecie, które całkowicie poświęcone jest wódce, jej powstaniu oraz produkcji. Co można w nim zobaczyć i dlaczego warto je odwiedzić, dowiesz się z poniższego artykułu. 

Historia

Muzeum wódki w Warszawie w niczym nie przypomina nudnych, surowych pomieszczeń, wypełnionych historycznymi eksponatami. To muzeum już od progu wita odwiedzających wyjątkowym klimatem. Wchodząc w jego drzwi, odwiedzający mają poczucie, iż przenoszą się na chwilę do przeszłości, by sprawdzić gdzie i jak to wszystko się zaczęło. 

Wyjątkowe i oryginalne eksponaty

Na miejscu czeka na zwiedzających ponad 10 tysięcy różnorodnych, oryginalnych i wyjątkowych eksponatów. Bogata kolekcja zachęca do zagłębienia się w historię powstania tego trunku oraz dowiedzenia się jak produkcja wyglądała w praktyce. Ciekawa galeria oraz przyjemne i nowoczesne wnętrza, zdecydowanie przykują uwagę każdego, kto tylko zjawi się w muzeum. 

Doskonała promocja

Wiele krajów poświęca sporo uwagi alkoholom, które w danym regionie wiodą prym. Dlatego też polska wódka doczekała się miejsca, gdzie zainteresowani mogą dowiedzieć się sporo ciekawostek na jej temat. Oprócz samej wiedzy o tym światowej sławy alkoholu można dowiedzieć się wiele o kulturze stołu czy rozwoju biznesu alkoholowego. To miejsce, które chętnie odwiedzają nie tylko nasi rodacy, ale i obcokrajowcy, gdyż mogą wiele dowiedzieć się o naszej kulturze, historii i obyczajach.