Hostele Artura

Lista hosteli odwiedzonych przez Artura

Czy warto odwiedzić muzeum wódki w Warszawie?

By on 1 lipca 2020

W stolicy naszego kraju zostały otwarte dwa miejsca, które skupiają się na przedstawianiu historii polskiego wytwarzania wódki. Muzeum położone przy ulicy Wierzbowej 11 otwarto w 2017 roku i do tej pory odwiedziło go bardzo wielu ludzi, którzy chcieli dowiedzieć się o polskich tradycjach gorzelnictwa na przestrzeni wieków.

Miejsce wielu stref

Muzeum wódki w Warszawie przy ulicy Wierzbowej 11 zostało podzielone na wiele pomieszczeń galeryjnych, które skupiają się na różnych okresach w dziejach polskiego gorzelnictwa. Siedem sal przedstawia wiedzę na temat rozwoju przemysłu spirytusowego na naszych ziemiach.

„Początek” to czas pierwszych kroków w produkcji wódki przez rodziny Baczewskich i Potockich oraz przez Jakoba Haberfelda. To głównie końcówka XVIII stulecia i początek XIX.

„Rozkwit i Zmierzch” to przejście do drugiej połowy XIX stulecia oraz pierwszej połowy XX. W tym czasie nastąpił tzw. złoty okres przemysłu spirytusowego w Polsce. W tej strefie można obejrzeć wiele pięknie ozdobionych butelek oraz karafek z bardzo oryginalnymi wówczas etykietami.

„Wódka i szkło” to strefa, w której znajduje się pełno szklanych oraz srebrnych kieliszków i karafek. W tym miejscu można także obejrzeć dokumentalny film na temat procesów wytwarzania wódki.

„Przedwojenne alkohole” to zbiór butelek, które pochodzą z dawnych lat, nawet z czasów przedwojennych. Część z nich jest wypełniona w całości, co tym bardziej wpływa na ich wartość. W tej strefie można obejrzeć wyjątkowe dawne etykiety alkoholowe.

„PRL” to sentyment do najstarszej polskiej huty szkła, Krosno. Pełno w tym pomieszczeniu wyrobów tego producenta oraz grafik i szyldów.

„Sztuka barmańska” przedstawia historię tworzenia różnego rodzaju koktajli alkoholowych.

„Świat” wykracza poza granicę naszego kraju. To historia rodzimych wódek, które były eksportowane do innych państw. W tej strefie zamieszczone są także historyczne eksponaty, które sprowadzone zostały z wielu innych krajów.

Muzeum proponuje również degustację różnych alkoholi. Więcej informacji można znaleźć na https://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g274856-d14183537-Reviews-Polish_Vodka_Museum-Warsaw_Mazovia_Province_Central_Poland.html