Hostele Artura

Lista hosteli odwiedzonych przez Artura

Dlaczego warto pojechać pociągiem do Berlina?

By on 2 kwietnia 2023

Berlin to jedna z najczęściej wybieranych destynacji Polaków. Miasto przyciąga nie tylko doskonałą infrastrukturą, lecz również różnego typu obiektami historycznymi. Podróżując do Berlina, warto wybrać pociąg, który jest ekonomicznym i przyjaznym środkiem transportu. 

Pociąg do Berlina – dlaczego warto go wybrać?

Podróżowanie pociągiem w ostatnim czasie wróciło do łask. Coraz chętniej zamiast wybierać się w trasę samochodem, wsiadamy do pociągu. Chcąc pojechać do Berlina, również warto zdecydować się na pociąg. Dlaczego? Należy wziąć po uwagę przede wszystkim fakt, iż choć samą trasą jest stosunkowo przyjazna kierowcy, to znajdując się u bram miasta może on stać w korkach nawet kilkadziesiąt minut. Korzystanie z parkingów generuje natomiast spore koszty, a samo znalezienie miejsca parkingowego może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Bilety na pociąg do Berlina są stosunkowo tanie, ponadto w mieście można wysiąść w kilku miejscach, wybierając takie, które najbardziej odpowiada turyście. Pociąg do Berlina to doskonała alternatywa dla osób, które mają na uwadze ochronę środowiska naturalnego. 

Jak poruszać się po mieście bez samochodu?

Podróż pociągiem Polregio do Berlina wiąże się z rezygnacją z samochodu. Dla niektórych poruszanie się po mieście może być problematyczne, jednak warto wziąć po uwagę doskonałą infrastrukturę tego miasta. Turyści mają do dyspozycji metro, kolej miejska czy autobusy, tak więc możliwości przemieszczania się jest naprawdę sporo. Ceny biletów nie są wygórowane, co dodatkowo pozwala nieco zaoszczędzić. W razie potrzeby można też wynająć samochód na dni bądź godziny. Warto pamiętać, że podróż do Berlina pociągiem to także sposób na relaks – nie trzeba przyglądać się drodze, tak jak w przypadku jazdy samochodem. Jednocześnie bilety na pociąg należy zarezerwować z pewnym wyprzedzeniem czasowym, tak aby mieć pewność najlepszej ceny i dostępności miejsc. Pociąg do Berlina odjeżdża niemal każdego dnia w zmiennych godzinach, istnieje też możliwość wykupienia biletu w różnych klasach.