Hostele Artura

Lista hosteli odwiedzonych przez Artura

Jednodniowe tours in Krakow – warto, czy nie?

By on 4 września 2020

Czy Kraków da się zwiedzić przez jeden dzień? Oczywiście, że nie. Niemniej w tak krótkim czasie można to miasto poznać, zakochać się w nim, a także – gdy zachodzi taka potrzeba – zapoznać się z jego niezwykłymi walorami kulturalnymi i kulinarnymi.

Jednodniowy wypad do Krakowa

Jeszcze jakiś czas temu jednodniowe wypady do najpopularniejszych polskich miast były czymś zwyczajnym. Dziś organizuje się ich coraz mniej. Nietrudno zauważyć, że większość tours in Krakow dotyczy rynku, Wawelu i – ewentualnie – niektórych pierzei Starego Miasta. Mimo to trzeba jednak przyznać, że są i takie jednodniowe, zorganizowane wyjazdy, w trakcie których można się bardziej szczegółowo zapoznać ze specyfiką tego miasta. Można na przykład zobaczyć przepiękny, krakowski Ogród Botaniczny lub też zajrzeć do jednego z wielu krakowskich zabytków (kościół Sercanek przy Garncarskiej 24).

Jak to zorganizować?

Nie jest niczym dziwnym, że podczas tours in Krakow https://www.seekrakow.com/ czasu na wszystko jest po prostu zbyt mało. Niemniej wyjazd wczesnym rankiem i powrót późnym wieczorem zwiększa ilość dostępnego czasu. Warto też przemyśleć taką wyprawę pod kątem logistycznym. Naprawdę jest to możliwe!

Podsumowanie

Nie da się w pełni „przeżyć Krakowa”, mając do dyspozycji jeden dzień. Niemniej warto w tym skądinąd krótkim czasie zasmakować w tym mieście i – jeśli pojawi się taka możliwość – wrócić do niego na dłużej. Zwłaszcza, że miasto to ma ogromny potencjał turystyczny i kulturalny.