Hostele Artura

Lista hosteli odwiedzonych przez Artura

Mapa polskich uzdrowisk – gdzie warto pojechać?

By on 12 grudnia 2018

Na mapie polskich uzdrowisk można znaleźć szereg miejscowości, które zdecydowanie warto odwiedzić. Uzdrowiska zlokalizowane są w różnych częściach kraju, chociaż trzeba przyznać że to górskie sanatoria w Polsce cieszą się największym zainteresowaniem ze strony pacjentów, zarówno tych wyjeżdżających na turnusy refundowane jak i prywatne.

sanatoria w Polsce

Rabka – Zdrój

Rabka to miasteczko, które znane jest głównie jako sanatorium dziecięce, jednak nie brakuje tu także ofert dla osób dorosłych. Dzięki niedalekiej odległości od Krakowa, dojazd do Rabki nie stanowi najmniejszego problemu. Co można robić w wolnym czasie? W Rabce jest bardzo dużo ciekawych miejsc i obiektów, które warto zobaczyć. Zaliczają się do nich na przykład stare, drewniane budynki mieszkalne. Ciekawym sposobem na spędzenia czasu są także wędrówki po okolicznych szlakach górskich. Wycieczka na Turbacz, Stare Wierchy czy Luboń nie jest nazbyt obciążająca fizycznie i każdy powinien dać radę.

Mapa polskich uzdrowisk – popularne kierunki

Uzdrowiska w Polsce to przede wszystkim miejscowości położone na południu kraju. Oprócz Rabki, warto odwiedzić także położoną niedaleko niej Szczawnicę. Dostępne są tam lecznicze źródełka. Obiekty sanatoryjne posiadają bardzo rozbudowaną ofertę jeżeli chodzi o zabiegi lecznicze. Warto wykorzystać maksymalnie czas spędzony w uzdrowisku. A jeżeli będzie taka potrzeba, to każdego roku dobrze jest zmieniać miejscowość uzdrowiskową. Na zachodzie kraju dużym zainteresowaniem wśród turystów i kuracjuszy cieszy się Kudowa – Zdrój. Jest ona znana chociażby ze względu na znajdującą się na jej terenie kaplicę czaszek.