Hostele Artura

Lista hosteli odwiedzonych przez Artura

Miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić

By on 18 września 2020

Schindler’s factory to wyjątkowe Muzeum, które cieszy się dość dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Ci, co odwiedzili to miejsce, zgodnie twierdzą, iż przed nim zawsze jest tłoczno i gwarno. Można tam spotkać także wielu turystów z zagranicy oraz mnóstwo osób z Polski (nawet mieszkańców samego Krakowa). Dlaczego warto zwiedzić to Muzeum? Odpowiedź poniżej.

Co czeka zwiedzających w środku?


Jak sama nazwa wskazuje, Schindler’s factory to wyjątkowe muzeum, w którym można zapoznać się z losami Polaków, Żydów, którzy przeżyli niezwykle trudny czas podczas II Wojny Światowej. Zarówno młodzi ludzie, jak i starsze osoby – często z uznaniem dowiadują się od przewodników o tej niezwykłej i emocjonującej historii życia ludzi w tamtych czasach. Na miejscu bowiem czeka na zwiedzających bogata ekspozycja, która w pewien sposób stała się już symboliką tego miejsca. Podczas 1,5 godzinnego zwiedzania można dowiedzieć się naprawdę istotnych informacji oraz wielu ciekawostek, o których nie można raczej przeczytać w podręcznikach szkolnych. https://www.seekrakow.com/en/schindlers-factory-guided-tour/

Jak zaplanować zwiedzanie Muzeum?


Wiele osób łączy Muzeum z innymi atrakcjami, które można znaleźć w okolicy tego miejsca. Spacer klimatycznymi ulicami Krakowa, przejażdżka unikatowym meleksem czy zwiedzanie getta – to obowiązkowe punkty, które trzeba zobaczyć wybierając się po drodze do tego Muzeum. Dobrze jest zarezerwować bilet wcześniej, gdyż Muzeum to jest bardzo oblegane przez turystów.