Hostele Artura

Lista hosteli odwiedzonych przez Artura

Salt mine Kraków – największa atrakcja Krakowa

By on 1 sierpnia 2020

Nie da się ukryć, że dominującym turystycznie w Polsce miastem jest Kraków. To właśnie Kraków jest miejscem najczęściej odwiedzanym przez Polaków, ale przede wszystkim również przez zagranicznych turystów. A jeśli chce się wskazać miejsce, które cieszy się największą popularnością pod względem turystycznym, to bez wątpienia będzie to salt mine Kraków, czyli po prostu kopalnia soli w Wieliczce.

Dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Dlaczego to właśnie to miejsce cieszy się tak dużą popularnością nie tylko polskich, lecz również zagranicznych turystów? Ponieważ krótko mówiąc, jest to miejsce magiczne. Jest to kopalnia nie tylko unikatowa na skalę Polski, lecz również i całego świata. To właśnie tu, ponad 100 metrów pod ziemią rozciąga się prawdziwe miasto, które tworzone było przez kilkaset lat. Liczne solne komnaty, kaplica, czy też solne jeziora, to rzeczy, które po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy, ponieważ krajobraz, jaki tam się tworzy, bardziej przypomina baśń, niż prawdziwy świat. https://www.seekrakow.com/en/wieliczka-salt-mine/

Dlaczego warto ją odwiedzić?

Dlaczego warto odwiedzić salt mine Kraków? Ponieważ krótko mówiąc, jest to miejsce zwyczajnie warte zobaczenia. Próżno jest szukać podobnych atrakcji i widoków gdziekolwiek indziej. Zresztą warto spojrzeć przykładowo na same statystyki. Szacuje się, że rocznie kopalnie odwiedza prawe 2 miliony turystów, przy czym większość z nich jest z zagranicy. Trudno sobie wyobrazić, aby ci wszyscy ludzie jechali tam bez powodu.