Hostele Artura

Lista hosteli odwiedzonych przez Artura

Unikatowa oferta Muzeum Wódki w Warszawie

By on 12 sierpnia 2020

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem fakt, że Polacy wyjątkowo chętnie sięgają po wódkę. Koniec końców jest to trunek, który w sposób nierozerwalny łączy się z polską kulturą. Niemalże w każdej rodzinie jest on wykorzystywany podczas celebracji najważniejszych momentów. Znajduje on również zastosowanie podczas spotkań towarzyskich. Jeżeli jednak pragniemy dowiedzieć się nieco więcej na temat tego alkoholu, warto udać się do Muzeum Wódki w Warszawie.

Interaktywne ekspozycje, projekcje i nie tylko

Odwiedzając Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie zyskujemy możliwość dokładnego zapoznania się nie tylko z historią wódki oraz z procesem jej wytwarzania, ale również poznania ciekawych historii, które uwidaczniają, w jaki sposób wódka wywarła wpływ na polską kulturę, a nawet politykę. Warto podkreślić, że muzeum to nie jedyne miejsce, które można odwiedzić. W budynku odnaleźć można również bar 3/4 oraz przynależący do niego taras, wyjątkową strefą VIP, Vodka Academy Bar, a także kino oraz foyer. O czym jeszcze warto wspomnieć?

Misja muzeum

Oczywiście nie każdy Polak jest miłośnikiem wódki oraz nie każda osoba chce, aby wódka była utożsamiana z Polską. Niemniej jednak jest to jeden z elementów polskiej tradycji, który przy równoczesnym promowaniu odpowiedzialnego spożywania alkoholu, może być doskonałym sposobem na promocję zarówno Polski, jak i polskiego przemysłu alkoholowego. Z tego względu Muzeum Wódki w Warszawie dąży do rozpowszechniania tradycji oraz kultury tegoż przemysłu.

Eventy w muzeum

Tak, jak zostało to wspomniane wcześniej, w budynku odnaleźć można nie tylko muzeum, ale również bar wraz z tarasem, czy też kino. Oznacza to, że przestrzeń ta może być wykorzystywana w czasie różnorodnych eventów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować na terenie muzeum warsztaty i szkolenia, prelekcje, spotkania biznesowe, czy też imprezy okolicznościowe. Miejsce to może być też z powodzeniem wykorzystane jako miejsce organizacji niepowtarzalnych i niezapominanych wieczorów panieńskich oraz kawalerskich.

Więcej o muzeum wódki w Warszawie można znaleźć na Warsawtour.pl